Friday, August 24, 2007

"Nećemo odustati od štrajka glađu"

Kragujevac -- Predstavnici sindikata Zastave najavili da će od ponedeljka radikalizovati proteste, nakon što im Vlada nije ispunila zahteve.

Predsednik regionalnog sindikata metalaca Milan Ćurčić kaže da će oko 3.500 radnika u ponedeljak protestovati u Beogradu, kao i da će im se pridružiti 1.000 metalaca iz beogradskih preduzeća. On smatra da je neshvatljivo da niko od ministara nije želeo da razgovara sa delegacijom iz Kragujevca, već su im samo pomoćnici ministara posle deset sati čekanja saopštili odluku o ukidanju ZZO.

"Insistirali smo da premijer Koštunica dođe na sastanak i da nam on lično saopšti u oči. Tražili smo jednu ljudsku reč, socijalni dijalog, koji ne postoji u ovoj zemlji. Nećemo odustati od protesta koji smo najavili za 27. u Beogradu i početak štrajka glađu. Tqj datum je rok do kada ljudi moraju da se izjasne za ove otpremnine, za sve one koji se kolebaju možda je u ovom trenutku i bolje da uzmu novac, ali nikoga na savetujemo ni za jednu ni za drugu opciju", kaže Ćurčić za B92.

Podsetimo, "Zastava - zapošljavanje i obrazovanje" je formirano 2001. godine od radnika kragujevačke kompanije Zastava koji su proglašeni za tehnološki višak.

Na evidenciji se trenutno nalazi 4.412 radnika. Rok trajanja društva bio je 31. avgust 2005. godine, ali je odlukom Vlade taj rok je dva puta produžavan na po jednu godinu.

Ove godine Vlada je odlučila da prestane sa finansiranjem te specifične firme.

No comments: