Friday, August 24, 2007

Čekajući obraćanje Koštunice

Beograd -- Povodom sto dana vlade, sledeće nedelje će izveštaje o radu podneti premijer Vojislav Koštunica i vicepremijer Božidar Đelić.

Nakon njih u Vladi Srbije će od 30. avgusta do 14. septembra, na konferencijama za novinare, sva ministarstva predstaviti svoje rezultate ostvarene u prvih sto dana. Ove konferencije za novinare će, ujedno, biti i prvo zvanično obraćanje medijima premijera Vojislava Koštunice od kada je vlada formirana.

Gordana Logar iz agencije Strateški marketing kaže za B92 da to što se premijer i pojedini ministri nisu pojavljivali u javnosti, kao i podeljenost unutar vlade po pitanjima saradnje sa NATO i EU, zatim ponašanje ministra za infrastrukturu Velimira Ilića u aferi o koncesiji za autoput Horgoš-Požega - umnogome su oštetili imidž Vlade i umanjili poverenje građana Srbije u institucije.

"Posle sto dana vlade, ništa se ne menja. Imate samo 15-16 odsto građana koji imaju poverenje u vladu i daju joj pozitivne ocene. Ono što je upadljivo jeste da se nizak procenat poverenja ne menja više od tri godine unazad, od formiranja prethodne vlade u martu 2004. godine", kaže Logarova.

Ovakvo ponašanje premijera i ministara u vladi, za posledicu, između ostalog ima i to da građani niti znaju ko vodi pojedina ministarstva, niti kako neki ministri izgledaju.

"Ljudi misle da je Jelašić ministar finansija, pa onda i Đelić, Lončar je ministar 'za neku upravu'. Nikad nisu čuli za Aleksandru Smiljanić, za neka imena misle da je reč o glumcima", kaže ona.

Srđan Đurić, savetnik za medije srpskog premijera, ni posle tri dana odlaganja nije za B92 odgovorio, između ostalog, i na pitanje zašto se Koštunica do sada nijednom nije obratio javnosti, i zašto su učestali sastanci premijera sa predstavnicima i privrednicima Ruske federacije.

No comments: